5 pomysłów na stylowy prezent dla niego

pexels-photo-190930Święta tuż tuż, ale wielu z nas jeszcze odkłada zakupy na później. Dotychczas podpowiedzieliśmy co warto kupić kobietom: Stylowe prezenty dla kobiet ? co wybrać?, a także najmłodszym: Stylowe prezenty dla najmłodszych cz. 1 i cz. 2. Dzisiejszy wpis zamyka cykl o prezentach świątecznych i będzie traktował oczywiście o idealnych prezentach dla mężczyzn.

Praktycznie niezawodny prezent

pexels-photo-167686Często wybierając prezent dla mężczyzny, staramy się aby był on w jakiś sposób praktyczny. W tym miejscu trzeba sobie wyjaśnić jedną rzecz: zbyt praktyczny prezent, np. wiertarka, jest dla mężczyzny tym samym, co dla kobiety nowy mikser pod choinką. Niemniej jednak sama „funkcjonalność” nie jest złym tropem przy wyborze męskiego prezentu. Ale co właściwie jest i praktycznym, i dobrym prezentem?

1. Skórzana aktówka

Każdy mężczyzna, a już szczególnie biznesmen, powinien mieć skórzaną aktówkę. Jest ona niezbędna w życiu zawodowym i właśnie z pracą się kojarzy. Dlatego taki prezent to idealny wybór dla kolegi z pracy, znajomego czy dalszej rodziny: łączy sobie praktyczność, styl, elegancję, jakość, ale nie jest zbyt osobisty czy narzucający.

ts1_braz_mleczny1

Fot. Skórzana aktówka męska

2.  Skórzane rękawiczki

Praktyczny prezent, ale wyrażający troskę i dbałość o obdarowywanego. Na taki wybór śmiało może skusić się rodzeństwo czy rodzice. Ponadto skórzane rękawiczki z koziej skóry to ponadczasowy i stylowy dodatek.

1538a_2

Fot. Skórzane rękawiczki męskie z koziej skóry

3. Skórzane etui na karty i dokumenty

Kolejny prezent z serii praktyczny i zarazem elegancki. Ten drobny, ale bardzo stylowy podarunek, spodoba się „gadżeciarzom”, a także mężczyzną uwielbiającym utrzymywać swoje rzeczy w porządku. Z powodzeniem może na niego postawić znajomy z pracy, szef, a nawet rodzina.

343

Fot. Skórzane etui na karty

Panowie też lubią błyskotki

pexels-photo-254069Przez ostatnie dekady pokutowało przekonanie, że biżuteria przeznaczona jest dla kobiet. Jednak świat się zmienia i mężczyźni coraz chętniej sięgają po biżuterię. Jeśli Twój mężczyzna (mąż, parter) lubi błyskotki lub nosi się z zamiarem jej zakupienia, najpewniej sprawisz mu sporo radości, obdarowując go męską biżuterią. Co warto kupić?

4. Męski łańcuszek

To prezent bardzo osobisty, dlatego powinny postawić na niego żony czy partnerki. Ta biżuteria, w subtelniejszej formie, może być noszona przez mężczyznę praktycznie cały czas ? w pracy lub na formalnych spotkaniach pod koszulą, a na co dzień jako widoczny dodatek.

gruby-meski-lancuch-figaro-55cm

Fot. Męski łańcuch

5. Męska bransoletka

Biżuteria męska to delikatny temat, więc także bransoletkę na prezent dla mężczyzny powinny wybierać tylko naprawdę bliskie kobiety. Srebrna bransoletka to idealna męska biżuteria ? nieco mniej osobista niż łańcuszek i doskonała do stylizacji casualowych, tym samym może sprawdzić się w roli pierwszej biżuterii dla mężczyzny.

bez-nazwy-1

Fot. Srebrna męska bransoletka