Kolczyki srebrne

Kolczyki srebrne to biżuteria wyjątkowa, bowiem może nadać charakteru całej stylizacji, a także wydobyć piękno kobiecej twarz. Srebrne kolczyki doskonale sprawdzają się zarówno w stylizacjach codziennych, jak i na wielkie wyjścia.

delikatne

Fot. Delikatne srebrne kolczyki

Wszystkie zalety srebra

Wielbiciele srebra cenią je za plastyczność, umożliwiającą tworzenie pięknych ozdób, właściwości hipoalergiczne, konkurencyjną w porównaniu do złota cenę, a także za wysmakowaną elegancję ? połączoną z bezpretensjonalnością. Te ostatnie cechy są szczególnie istotne, bowiem sprawiają, że srebrne kolczyki mogą przybierać zarówno formy wyjątkowo ozdobne, idealne na ważne uroczystości, jak i stanowić skromny i subtelny dodatek stroju codziennego.

ozdobne

Fot. Bogato zdobione kolczyki srebrne 

Srebro to też wspaniała „oprawa” szlachetnych kamieni. Wydobywa piękno i kolor szmaragdów, rubinów, topazów, szafirów, harmonijnie łączy się z perłami, tworząc klasyczną i ponadczasowo piękną biżuterię oraz stanowi idealne tło dla diamentów i brylantów. Ta łatwość łączenia srebra z różnymi kamieniami szlachetnymi sprawia, że każda kobieta może pośród srebrnej biżuterii wybrać kolczyki idealnie podkreślające jej urodę i pasujące do koloru oczu.

(Nie)banalnie prosty wybór

Wybierając srebrne kolczyki powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze ? czy kolczyki nam się podobają. To oczywiście proste, kierujemy się przy tym swoim poczuciem estetyki, bądź próbujemy odgadnąć gusta osoby, którą chcemy biżuterią obdarować. Po drugie, biżuteria powinna nie tylko do nas pasować, ale też podkreślać atuty naszej urody.

subtelne

Fot. Eleganckie kolczyki srebrne

Panie o twarzach okrągłych, najlepiej wyglądają w długich kolczykach (nawet do ramion), ponieważ te optycznie wysmuklają twarz. Twarde, kanciaste rysy warto przełamać biżuterią o opływowych kształtach. Kobiety o twarzy w kształcie trójkąta (szerokie czoło i wąski podbródek) doskonale wyglądają w długich kolczykach, które rozszerzają się ku dołowi. Panie o owalnej twarzy powinny unikać kolczyków bardzo długich.

podluzne-kolczyki

Fot. Srebrne kolczyki o podłużnym kształcie

Dobrze dobrane kolczyki nie tylko będą idealnie komponować się z kształtem twarzy, ale również wydobywać blask i kolor tęczówek. Tutaj zasady są proste: błękitne oczy najpiękniej kontrastują z fioletowymi kamieniami, piwne z brązami, a ciepłe, zielone oczy z perłami czy szampańskimi cyrkoniami.

Piękne i ponadczasowe

W zależności od okazji, złoto może okazać się zbyt pretensjonalne, a sztuczna biżuteria ? tandetna. Wielbiciele srebrna, w tym srebrnych kolczyków, nie mają takich problemów. To kruszywo ponadczasowe i pasujące na każdą okazję. Co więcej, srebrne kolczyki to biżuteria egalitarna, bowiem jej cena jest bardzo konkurencyjna w porównaniu do złota.