Srebrne bransoletki

Bransoletki to biżuteria znana człowiekowi od starożytności. Przybiera różne postacie: od  ozdób dużych, geometrycznych i kolorowych, po subtelne precjoza ze szlachetnych metali ? np. srebrne bransoletki. I te ostatnie są szczególnie warte uwagi. Co prawda nie mają takiej mocy zmieniania całej stylizacji jak naszyjniki, nie modelują także naszego ciała czy twarzy ? tak jak wisiory oraz kolczyki, ale to właśnie dzięki temu są wyjątkowo wdzięczną ozdobą.

Srebrne bransoletki – modele dla niej i dla niego

Większość osób kojarzy srebrne bransoletki z delikatnym, kobiecym łańcuszkiem zapinanym na ręce. To całkiem trafna myśl, ale oferta bransoletek srebrnych jest dużo bogatsza. Na rynku dostępne są głównie bransoletki dedykowane dla kobiet, a wśród nich królują łańcuszki o różnych kształtach, często uzupełnione kamieniami szlachetnymi.

bransoletki z cyrkoniami

Fot. Srebrna bransoletka z cyrkoniami 

Nie brakuje także modeli zaprojektowanych z myślą o młodzieży. Często przybierają one postać bransoletek na zawieszki, tzn. charmsy , albo regulowanych ? z oryginalnymi ozdobami. Propozycje dla nastolatków wyróżniają się zwykle bogatą kolorystyką i kreatywnym designem.

regulowana-bransoletka-skora-srebro

Fot. Regulowana bransoletka wykończona srebrem

Współcześnie po biżuterię coraz chętniej sięgają mężczyźni, dlatego i oni mogą skusić się na srebrne bransoletki. Wybór męskich bransoletek jest węższy od propozycji dla kobiet, a sama biżuteria cechuje się skromniejszym, chociaż masywnym krojem. Ale to właśnie dzięki temu srebrne bransoletki dla panów wyróżniają się surowym, męskim charakterem.

srebrna-bransoletka-pancerka

 Fot. Męska bransoletka – srebro 925

Srebrne bransoletki ? na wielkie wyjście i do pracy

Biżuterię nosimy w różnych okolicznościach i na różne okazje. Jeden z rodzajów ozdób ? srebrne bransoletki, ze względu na swoją subtelność, można nosić właściwie cały czas. Delikatne bransoletki na srebrnym łańcuszku czy na pasku ze skóry ze srebrnym wykończeniem pasują właściwie do każdego stroju i okazji: można je zakładać do pracy, gdzie ściśle określono dress code, do kreacji wieczorowych, aby podkreślić swoją indywidualność, czy na co dzień, traktując je jako element stroju.

srebrne bransoletki

Fot. Subtelna srebrna bransoletka

Naturalnie srebrna bransoletka nie musi być jedynie niepozornym dodatkiem, przyćmiewanym przez inne elementy biżuterii. Sama może stanowić najważniejszy element kreacji ? szczególnie jeśli wybierzemy model ozdobiony pięknymi kamieniami szlachetnymi.

srebrna bransoletka

Fot. Bogato zdobiona bransoletka srebrna

Warto też pamiętać, że bransoletki nie zawsze nosi się na rękach. Niektóre modele są dedykowane do noszenia na nogach. Ten rodzaj biżuterii widujemy zwykle w okresie wakacyjnym, kiedy kobiety chętnie odsłaniają nogi.

Srebrne bransoletki ? piękne i szlachetne

Największym atutem srebrnych bransoletek jest właśnie materiał, z którego są wykonane. To srebro czyni je biżuterią szlachetną i jednocześnie bezpretensjonalną ? doskonałą dla kobiet, mężczyzn, dzieci. Do noszenia na co dzień i od święta.

Przeczytaj artykuł na temat właściwości biżuterii