Jak dobierać torebki na różne okazje? Cz. 2

billionphotos-2361820W poprzednim artykule, dostępnym TUTAJ, obaliliśmy mit o istnieniu „torebki uniwersalnej”. Określiliśmy także cechy torebki idealnej do pracy. W dużym skrócie skórzana torebka noszona do pracy musi być solidna, wykonana z wysokiej jakości skóry, pakowna i funkcjonalna. Czas na torebki na co dzień.

Skórzana torebka na nieformalne wyjścia

billionphotos-1443275Używamy jej idąc na pocztę, do kina, na kawę z koleżanką, na zakupy, odbierając pociechę ze szkoły czy przedszkola, wychodząc do lekarza, urzędu i w wielu innych sytuacjach. Jaka powinna być skórzana torebka na nieformalne okazje? Przede wszystkim musi się nam podobać, a także pasować do naszej sylwetki (o tym jak dobrać torebkę do sylwetki można przeczytać TUTAJ). To jak ma wyglądać, zależy od tego, czy łatwo przywiązujemy się do rzeczy i wiemy, że ulubioną torebkę nosimy aż do jej zniszczenia oraz czy w tym samym momencie będziemy mieli tylko jedną torebkę „na co dzień”. Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi „tak”, w tym miejscu powinniśmy poszukać torebki uniwersalnej (oczywiście na co dzień, a nie na wszystkie wyjścia). Czym dokładnie powinna cechować się taka skórzana torebka?

Po pierwsze, musi kolorystycznie pasować do naszych ubrań (szczególnie odzienia billionphotos-2813210wierzchniego i butów), czyli albo mieć kolor dość neutralny (czerń, brąz, beż, szary), albo taki, który wpisuje się w nasz styl ubierania. Po drugie, powinna mieć optymalny rozmiar. Jeśli wiemy, że uwielbiamy nosić ze sobą wszystkie „niezbędne drobiazgi”, od kosmetyków, przez „zapasowy sweterek”, bo termos, ulubioną książkę, na laptopie kończąc, postawmy na dużą, pakowną torbę typu worek. Nie ma bowiem nic gorszego od wypchanej do granic możliwości torebki, która wygląda jakby miała za chwilę pęknąć na szwach. Z kolei jeśli mamy coś z minimalistki (albo po prostu opanowałyśmy sztukę rozsądnego pakowania się przed każdym wyjściem), wybierzmy raczej średni rozmiar, który łatwiej dopasować do stroju i wygodniej nosić.

torebki_skorzane_tds11_001a

Fot. Skórzana torebka damska o uniwersalnym fasonie i kolorze

Co jeśli kolejna skórzana torebka jest tylko elementem naszej ogromnej, różnorodnej kolekcji? To wspaniała nowina, bowiem możemy dobrać jej fason i materiał dużo bardziej spontanicznie, czy po prostu pozwolić sobie na totalne szaleństwo, typu torebka na wybraną okazje czy jedno wyjście.

torebki_skorzane_tds11_002c

Fot. Skórzana torebka damska o oryginalnym kroju

Cechy torebki doskonałej na co dzień

W przeciwieństwie do torebek przeznaczonych na oficjalne okazje czy wykorzystywanych w sytuacjach formalnych, takich jak praca, w torebkach na co dzień możemy puścić wodze fantazji i wybrać modele, które wpiszą się w naszą osobowość. Lakierowana skórzana torebka w ognistej czerwieni, torba-worek z ekologicznej skóry, czy fikuśny kuferek z tłoczonej skóry będą jak najbardziej w porządku. Pamiętajmy jednak o optymalnym rozmiarze, tak by torebka pełniła spełniała swoją funkcję. Istotna jest także doskonała jakość wykonania i solidny materiał, ponieważ skórzane torebki często lądują na podłodze, są narażone na duże obciążenia czy częstą, ale nie zawsze ostrożną codzienną eksploatację.

W kolejnym artykule przyjrzymy się torebkom na wielkie wyjścia i dalsze oraz bliższe podróże.

 

One Response to Jak dobierać torebki na różne okazje? Cz. 2