Jak dobierać torebki na różne okazje? Cz. 3

billionphotos-2385514W poprzednim artykule doradzaliśmy czym kierować się przy wyborze torebki na co dzień ? Jak dobierać torebki na różne okazje? cz.2 W dużym skrócie: torebka na co dzień powinna pasować do naszego stylu, ale wygoda i funkcjonalność nadal są najważniejsze. W poradniku Jak dobierać torebki na różne okazje? Cz. 1 ustaliliśmy co jest kluczowe, przy wyborze torebki do pracy. Dzisiaj skupimy się na torebce na wielkie okazje.

 

Torebka niczym biżuteriabillionphotos-1075034

W przeciwieństwie do torebek na co dzień i do pracy, torebka na wielkie wyjście musi być przede wszystkim piękna ? efektowna i pasująca do sukni. Decydując się na kreację oszczędną (sukienka o prostym kroju, w jednolitym kolorze, a do tego klasyczne szpilki), to właśnie torebką możemy totalnie odmienić całą stylizację ? dodać jej pazura, charakteru, zmienić na bardziej ekstrawagancką lub elegancką.

Idealna torebka na ważną okazję

Wielkie wyjście może być zarówno balem, koktajlem jak i ważną kolacją. Jak wybrać odpowiedni fason torebki do okazji? O tym poniżej:

Kopertówka

To absolutna klasyka wśród torebek wizytowych. Chociaż kopertówka to „po prostu” prostokątna torebka, najczęściej bez paska, noszona w rękach, to kwintesencja klasy i stylu. Pasuje zarówno do wielkich uroczystości, bali, koktajlów, jak i oficjalnych kolacji. Idealnie komponuje się z sukienkami prostymi jak i bardzo efektownymi i ozdobnymi, pasuje także do marynarki zestawionej ze spodniami czy rozkloszowaną spódnicą.

kopertowka

Fot. Srebrna kopertówka

Teoretycznie kopertówka jest bardzo prostą torebką, w praktyce może zaskakiwać zdobieniami, rodzajembillionphotos-1062401 skóry, rozmiarem czy kolorem. Ta torebka to must have każdej, eleganckiej kobiety.

Małe torebki

Sprawdzą się na wyjścia o mniej formalnym charakterze. Powinny być maleńkie i mieścić w sobie jedynie telefon i podstawowe, niezbędne kosmetyki. Ze względu na pasek, są wygodne, ale ich główny zadaniem jest podkreślenie kreacji, dlatego mile widziane są niebanalne fasony, kolory czy tekstury skóry.

mala-torebka

Fot. Mała torebka

billionphotos-1206458Kuferki

W wersji designerskiej, w fasonie do trzymania w ręce, mogą być niebanalną ozdobą sukienki na wielką uroczystość, taką jak premiera czy bal. Skórzane torebki-kuferki z paskiem, w klasycznej czerni lub brązie, będą idealnie pasowały do prostej sukienki czy ołówkowej spódnicy.

Im więcej, tym lepiej

Optymalna sytuacja to taka, w której dobieramy wizytową torebkę do okazji i bawimy się jej wyglądem zależnie od stopnia formalności uroczystości. Jeśli jednak nie mamy możliwości kupowania nowej torebki na każde, wielkie wyjście, postawmy na klasykę, czyli na kopertówkę w neutralnym kolorze.