Galanteria młodzieżowa

Galanteria młodzieżowa – co lubi nastolatek?

Odpowiednio dobrana skórzana galanteria młodzieżowa to dla nastolatków ważna sprawa. Wizerunek jest zwykle bardzo ważną sprawą, nie ma jednak uniwersalnego „przepisu” na torbę, będącą spełnieniem marzeń młodego człowieka. W tym wieku moda jest pojęciem bardzo względnym. Czasami określenie kogoś mianem „jesteś modny/modna” może być traktowane raczej w kategoriach obrazy, a nie komplementu. Producenci galanterii skórzanej doskonale o tym wiedzą, dlatego wybór toreb młodzieżowych jest niezwykle szeroki. Czym kierować się przy zakupie galanterii dla ucznia lub studenta?

Nudna funkcjonalność

Dla nastolatków ta cecha często ma drugorzędne znaczenie, ale tak naprawdę jest bardzo istotna. Uczniowie czy studenci niemal codziennie noszą w torbach podręczniki, notatniki i laptopy. Z tego względu torby powinny być maksymalnie wygodne. Powinny również posiadać szerokie, wygodne paski do noszenia torby na ramieniu.

Wnętrze jest równie ważne. Środek torby powinien być  pakowny, podzielony na przegrody, a także wyposażone w schowki i kieszenie, uczyni torbę bardzo praktyczną.

teczka młodzieżowa

Fot.  Torba młodzieżowa – praktyczne wnętrze torby młodzieżowej

Wygląd is the king

Wzornictwo galanterii skórzanej, a zwłaszcza toreb ma kluczowe znaczenie dla młodych ludzi, ponieważ musi wpisywać się w ich styl i światopogląd.

Galanteria młodzieżowa – jakie są gusta młodych?

Jedni lubią szalenie teraz modny styl retro, inni wolą raczej luźne i bezpretensjonalne dodatki, dla innych ważna jest oryginalność w postaci np. ciekawych aplikacji, a jeszcze inni kochają wysmakowaną elegancję.

Z tego względu torby młodzieżowe wyróżniają się wieloma zestawieniami kolorystycznymi w ramach jednego modelu. Różnymi rodzajami skóry (zamsz, skóra licowana, skóra lakierowana, skóra z dodatkiem materiałów syntetycznych). Od raportówek przez listonoszki i konduktorki, po klasyczne torby, teczki, aktówki.

torba skórzana

Fot. Nowoczesna torba skórzana wykonana ze skóry

torba skórzana

Fot. Damska torba młodzieżowa z niebanalnym wzorem

teczka skórzana w stylu retro

Fot. Retro teczka skórzana wykonana ze skóry

Niepozorna wytrzymałość

Młodzi ludzie cenią luz. Teczka skórzana rzucona niedbale na ziemię, czy zbytnio wypakowana to codzienność, wszak kto w tym wieku przejmowałby się tak prozaicznymi sprawami jak dbanie o torbę? Tym samym, jeśli torby młodzieżowe mają wytrzymywać intensywne tempo życia i sporą frywolność w szanowaniu przedmiotów, charakterystyczną dla młodych ludzi, muszą być wytrzymałe.

Najlepiej jeśli wykonane są z naturalnej skóry, która wyróżnia się trwałością, a jeśli mają zawierać dodatki syntetyczne, to tylko te dobrej jakości. Warto też postawić na torby retro, bowiem na nich ewentualne zniszczenia uważane są za czynnik „uszlachetniający”. Należy także zwracać uwagę na wykończenie, bowiem nawet najładniejsza torba nie będzie przydatna z urwanym paskiem czy rączką.

galanteria skórzana

Fot. Torba młodzieżowa – precyzyjne wykończenie

Przeczytaj koniecznie artykuł na temat: Skórzane dodatki dla mężczyzn