Portfele skórzane

Portfele nosimy przy sobie niemal zawsze. Towarzyszą nam w pracy, podczas zakupów, w czasie podróży. Zwykle chowamy je w kieszeniach i torbach, traktując jak rzecz bardzo intymną i ceną. Niektórzy noszą w nich zdjęcia ? swoje lub najbliższych. To chyba wystarczające powody, by zainwestować w portfele skórzane: wysokiej jakości, eleganckie i funkcjonalne.

Portfel niejeden ma kształt

Definicja portfela idealnego dla każdego brzmi nieco inaczej. Doskonale wiedzą o tym producenci tego wyjątkowego rodzaju galanterii skórzanej, dlatego możemy przebierać w fasonach, kolorach i rozmiarach, a podstawowym podziałem portfeli są wersje damskie, męskie i unisex.

portmonetki

Fot. Skórzane portfele damskie ? portmonetki

Portfel damski, czyli elegancja w wielu fasonach

Skórzane portfele damskie zwykle występują w większej ilości kolorów, a najpopularniejsze z nich to: klasyczna czerń, brąz i nieco ekstrawagancka czerwień. Panie najchętniej sięgają po model kopertowy ? z zatrzaskiem, który jest bardzo pakowny.

Kopertowy

Fot. Skórzany portfel damski w wersji kopertowej

Dostępne są też bardziej poręczne wersje, które bez trudu mieszczą się w torebkach wieczorowych lub jeszcze mniejsze portfele w kształcie portmonetek.

damski_portfel_poręczny

Fot. Poręczny, skórzany, mały portfel damski

Idealne kobiece portfele wyróżniają się delikatną, lekko błyszczącą skórą i szlachetnymi, srebrnymi okuciami.

portfel_damski_srebrny_bigiel

Fot. Skórzany portfel damski z biglem w kolorze srebrnym

Portfel męski, czyli wygoda na pierwszym planie

Mężczyźni prezentują różny stosunek do portfeli. Dla niektórych jest on niezbędnym dodatkiem z galanterii skórzanej, który zawsze noszą przy sobie ? najlepiej w kieszeni marynarki lub spodni. Trzymają tam karty, dokumenty i ewentualnie gotówkę. Portfele dla takich mężczyzn muszą być maksymalnie funkcjonalne, tzn. posiadać odpowiednią ilość przegródek, pozwalających utrzymać w porządku całą zawartość. Ważna jest także solidność wykonania i niewielki rozmiar.

Portfel_meski_poreczny

Fot. Skórzany portfel męski w poręcznej wersji

Są też mężczyźni, dla których portfel powinien być równie reprezentacyjny jak skórzany pasek i buty, tzn. robić wrażenie wyglądem i wykończeniem. Doskonałą propozycją dla takich panów są stylowe wyroby ze skóry w ponadczasowych krojach i kolorach ? czarnym lub brązowym.

Portfel_meski

Fot. Skórzany portfel męski z kieszonkami

Portfel unisex, czyli egalitarna funkcjonalność

Portfele unisex mają neutralny krój, odpowiedni zarówno dla kobiet i mężczyzn. Zwykle wyróżniają się dużą funkcjonalnością.

portfel_unisex

Fot. Skórzany portfel unisex, banknotówka

Stylowe uzupełnienie portfela

Nawet najbardziej pojemny, praktyczny portfel nie zawsze jest w stanie spełnić wszystkich wymagań właścicieli. Wiedzą o tym szczególnie posiadacze całej kolekcji kart (np. kredytowych), osoby, które często gubią klucze czy biznesmeni, bowiem noszenie wizytówek w portfelu, albo co gorsza ? w kieszeni, jest bardzo nieeleganckie. Na szczęście galanteria skórzana odpowiada na te potrzeby i osoby o większych wymaganiach, mogą zaopatrzyć się w :

etui_na_karty_platnicze

Fot. Skórzane etui na karty płatnicze

etui_na_wizytowki

Fot. Skórzane etui na wizytówki

etui_na_klucze_7a

Fot. Skórzane etui na klucze