Portfele nosimy przy sobie niemal zawsze. Codziennie towarzyszą nam w pracy, podczas zakupów lub w czasie podróży. Zwykle chowamy je w kieszeniach i torbach, traktując jak rzecz bardzo intymną i ceną. Niektórzy noszą w nich zdjęcia swoje lub najbliższych. To chyba wystarczające powody, aby zainwestować w portfele skórzane: wysokiej jakości, eleganckie i funkcjonalne.

Portfele skórzane mają różne kształty

Definicja portfela idealnego dla każdego brzmi nieco inaczej. Doskonale wiedzą o tym producenci tego wyjątkowego rodzaju galanterii skórzanej, dlatego możemy przebierać w fasonach, kolorach i rozmiarach. Podstawowy podział portfeli to wersja damska, męska i unisex.

portfele skórzane damskie

Fot. Skórzane portfele damskie

Portfele skórzane damskie, czyli elegancja w wielu fasonach

Skórzane portfele damskie zwykle występują w większej ilości kolorów, a najpopularniejsze z nich to: klasyczna czerń, brąz i nieco ekstrawagancka czerwień. Panie najchętniej sięgają po model kopertowy z zatrzaskiem, ponieważ jest bardzo pakowny.

portfele skórzane

Fot. Skórzany portfel damski w wersji kopertowej

Dostępne są też bardziej poręczne wersje, które bez trudu mieszczą się w torebkach wieczorowych lub jeszcze mniejsze portfele w kształcie portmonetek.

damskie portfele skórzane

Fot. Poręczny, mały skórzany portfel damski

Idealne kobiece portfele wyróżniają się delikatną, lekko błyszczącą skórą i szlachetnymi, srebrnymi okuciami.

damskie portfele skórzane

Fot. Skórzany portfel damski z biglem w kolorze srebrnym

Portfele skórzane męskie, czyli wygoda na pierwszym planie

Mężczyźni prezentują różny stosunek do portfeli. Dla niektórych jest on niezbędnym dodatkiem z galanterii skórzanej, który zawsze noszą przy sobie najlepiej w kieszeni marynarki lub spodni. Trzymają tam karty, dokumenty i ewentualnie gotówkę. Portfele dla takich mężczyzn muszą być maksymalnie funkcjonalne, czyli posiadać odpowiednią ilość przegródek, pozwalających utrzymać w porządku całą zawartość. Ważna jest także solidność wykonania i niewielki rozmiar.

męski portfel skórzany

Fot. Skórzany portfel męski w poręcznej wersji

Są też mężczyźni, dla których portfel powinien być równie reprezentacyjny jak skórzany pasek i buty, tzn. robić wrażenie wyglądem i wykończeniem. Doskonałą propozycją dla takich panów są stylowe wyroby ze skóry w ponadczasowych krojach i kolorach czarnym lub brązowym.

męskie portfele

Fot. Skórzany portfel męski z kieszonkami

Portfele skórzane modele unisex, czyli egalitarna funkcjonalność

Portfele unisex mają neutralny krój, odpowiedni zarówno dla kobiet i mężczyzn, ponieważ wyróżniają się dużą funkcjonalnością.

portfel unisex

Fot. Skórzany portfel unisex, banknotówka

Stylowe uzupełnienie portfela

Nawet najbardziej pojemny, praktyczny portfel nie zawsze jest w stanie spełnić wszystkich wymagań właścicieli. Wiedzą o tym szczególnie posiadacze całej kolekcji kart (np. kredytowych lub lojalnościowych), osoby, które często gubią klucze czy biznesmeni, bowiem noszenie wizytówek w portfelu, albo co gorsza w kieszeni, jest bardzo nieeleganckie. Na szczęście galanteria skórzana odpowiada na te potrzeby i osoby o większych wymaganiach, mogą zaopatrzyć się w skórzane etui.

etui skórzane

Fot. Skórzane etui na karty płatnicze

etui na wizytówki

Fot. Skórzane etui

Przeczytaj artykuł skórzane dodatki