Teczki skórzane i aktówki

Teczki skórzane i aktówki to klasyka galanterii skórzanej. Współcześnie doczekały się wielu fasonów, kolorów, są produkowanego z różnego rodzaju skór. Pewne rzeczy pozostają jednak niezmienne: to cechy, które pozwalają stwierdzić, czy dana teczka lub aktówka są warte zakupu.

Ponadczasowy krój i elegancja

Klasyczny krój i wysokiej jakości wykończenie, gwarantują że teczka nie wyjdzie z mody, a także będzie stylowym dodatkiem do stroju biznesowego. Oczywiście klasyczny krój nie ogranicza się do jednego wariantu ? przeciwnie, zakłada zróżnicowane wzornictwo, wyróżniające się elegancją. Zewnętrze walory estetyczne, na które wpływa wysokiej jakości skóra, piękny kolor czy dopracowanie każdego elementu, takiego jak paski cz zapięcia, to nie wszystko. Liczy się także niebanalne wnętrze, takie jak zamszowa podszewka ? nadająca teczce szykowności.

teczki skórzane - środek

Fot. Teczka wykończona zamszową podszewką

Teczki ze skóry bydlęcej

Największym atutem teczek skórzanych powinien być właśnie materiał, z którego są wykonane. Koneserzy wyrobów galanteryjnych doskonale wiedzą, że idealne teczki produkowane są ze skóry bydlęcej. To materiał szlachetny, miękki w dotyku i wyjątkowo gładki.

Teczki skórzane dla kobiet i mężczyzn

Czasy, kiedy to teczka była atrybutem mężczyzny dawno odeszły do lamusa. Współczesne kobiety chętnie sięgają po praktyczne i gustowne skórzane teczki. Poza ponadczasowym brązem i czernią, mogą wybierać wśród wielu kolorów. Ponadto skórzane teczki są dostępne zarówno w krojach nawiązujących do męskich teczek, jak i w wersjach ultra kobiecych ? bardziej delikatnych i finezyjnych.

teczki skórzane damskie

Fot. Skórzana teczka o kobiecym kroju

Aktówki skórzane dla mężczyzn również występują w wielu krojach. Z roku na rok zyskują też coraz odważniejsze kolory, jednak wciąż są one zbliżone do klasycznych brązów i czerni.

skórzana teczka męska

Fot.  Skórzana teczka męska

Funkcjonalność w parze z elegancją

Skórzane teczki muszą spełniać dwa kryteria: zachwycać eleganckim wyglądem i służyć funkcjonalnością. Ten drugi punkt zdaje się być nawet ważniejszy, bowiem teczka skórzana jest najczęściej wykorzystywana w życiu zawodowym. Co za tym idzie ? idealna teczka lub aktówka jest solidna, pakowna oraz pozwala w porządku przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy. Umożliwiają to praktyczne przegródki, schowki i kieszonki: na długopisy, telefon komórkowy, laptop, dokumenty, klucze.

środek teczki skórzanej

Fot. Wnętrze skórzanej teczki, trzy komory i praktyczne kieszenie.

Wiele modeli, zarówno męskich, jak i damskich, wyposażonych jest w dodatkowy, odpinany dłuższy pasek, pozwalający na wygodne noszenie teczki na ramieniu.

teczki skórzane

Fot. Teczka  skórzana z paskiem

Teczki skórzane – a teczka idealna

Podsumowując: skórzana teczka musi wyróżniać się doskonałym wykonaniem ? na zewnątrz i wewnątrz. Ważny jest także materiał ? najlepiej wybrać teczkę ze skóry bydlęcej. Elegancki krój (zarówno męski, jak i damski) musi iść w parze z funkcjonalnością, na którą składają się komory, schowki, kieszenie czy dodatkowy, długi pasek.

Przeczytaj artykuł  Pielęgnacja skóry – poradnik