Stylowe prezenty dla najmłodszych cz. 2

fashion-woman-girl-pulloverW poprzednim artykule: Stylowe prezenty dla najmłodszych cz.1 wybraliśmy ponadczasowe prezenty dla chłopców wykonane ze skóry. Motywacją do obdarowywania najmłodszych i nastolatków skórzanymi dodatkami, może być chęć zaszczepiania w nich zamiłowania do klasycznej elegancji, a także przekazania młodym ludziom, że ślepe podążanie za modą, lepiej zastąpić świadomym wyborem przedmiotów funkcjonalnych, pięknych i wykonanych ze szlachetnych materiałów. A co z dziewczynami ? tymi najmłodszymi i nastoletnimi?

Prezenty dla dziewczynek w wieku 6-11 lat

pexels-photo-117488Dziewczynki chętnie naśladują mamę: chcą nosić buty na wysokich obcasach czy malować się szminką. Tym samym prezent w formie torebki, najpewniej wywoła uśmiech na twarzy większości z nich. Warte rozważania są torebki z motywami aktualnie ulubionych postaci z bajek i filmów, lub skórzane torebki w małych rozmiarach, z kolorowej lakierowanej skóry. Pierwsza opcja niemal gwarantuje trafienie w gust dziecka, ale radość z takiego dodatku będzie trwała do fascynacji innym programem lub filmem animowanym. Torebka skórzana, w wersji „dorosłej”, to odważny wybór, ponieważ niekoniecznie wpisze się w oczekiwania dziecka, wszak nie będzie taka jak torebki „wszystkich koleżanek”. Jednak obdarowywanie dziewczynek prezentami z wyższej półki, uczy je poszukiwania własnego stylu i zwracania uwagi na inne walory aniżeli chwilowe trendy.

Nastolatki (12-19 lat)

Dla dziewczyn w tym wieku coraz większe znaczenie ma wygląd i akceptacja rówieśników. Bywa, że pexels-photo-54204potrzeby te zamieniają się w niekończące się wycieczki po centrach handlowych i szaleństwo na punkcie modnych ciuchów i dodatków. Warto zaszczepić w młodej kobiecie, że jakość jest dużo ważniejsza od ilości, a budowanie swojego stylu powinno się zaczynać od klasycznej, wysokiej jakościowo bazy, obejmującej także elementy galanterii skórzanej. Tym samym doskonałymi prezentami dla nastolatki będzie:

? klasyczna kopertówka w nowoczesnej odsłonie ? na wielkie wyjścia, typu komers, półmetek;mala-torebka

? skórzana torebka na co dzień ? funkcjonalna i wygodna, niezbędna podczas wyjść na zakupy czy z koleżankami.

sh2725b_41

pexels-photoWybierając prezent dla nastolatki, można skupić się też na jej codziennych potrzebach i obowiązkach, stawiając na podarunek estetyczny, wykonany z doskonałych materiałów, ale jednocześnie praktyczny. Dzięki takim prezentom, codzienność stanie się dużo przyjemniejsza, piękniejsza, a także wygodniejsza. Dobry pomysł na praktyczny i piękny prezent dla nastolatki to:

? skórzana kosmetyczka ? z licznymi przegródkami i miejscem na pierwsze, jakże ważne kosmetyki. Ten przedmiot pozwoli nie tylko utrzymać porządek, ale także przyda się podczas wyjazdów;

e1004_2

? skórzany portfel ? elegancki, a jednocześnie niebanalany, ze względu na wykończenie różnokolorowymi kawałkami skóry.

kl03_110_11