Stylowe prezenty dla najmłodszych cz.1

pexels-photo-37664Świątecznie udekorowane witryny sklepów, spoty reklamowe z choinką w tle i nieśmiało pojawiający się śnieg to znak, że zbliżają się Mikołajki, a potem Boże Narodzenie. A skoro niedługo pojawi się Mikołaj i choinka, to muszą być też prezenty. W poniższym poście postaramy się znaleźć prezent idealny dla naszych pociech ? tych małych i nieco starszych.

 

Stylowe prezenty dla dzieci i nastolatków

Teoretycznie o prezenty dla najmłodszych jest łatwo ? wystarczy zerknąć na reklamy w telewizji albo półki people-eyes-playing-youngw centrach handlowych, by znaleźć rzeczy, na jakie najpewniej czeka nasza pociecha. Scenariusz jest prosty: syn lub córka dostają upragnioną grę, konsolę, lalkę, samolocik czy nowe figurki z ulubionej gry lub bajki. Ekscytacja nową rzeczą trwa od kilku minut, do kilku dni, a potem nowa zabawka lub gadżet zasila zakurzoną półkę markowych, drogich prezentów z poprzednich świąt.

Zamiast spełniać chwilowe zachcianki dzieci i młodzieży, może warto jednak postawić na prezent stylowy, trwały i ponadczasowy? Taki, który nauczy nasze dziecko szacunku do przedmiotów, pomoże wyrobić dobry smak i sprawi, że przestaną ślepo podążać za nowościami? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Prezent dla chłopaka

Chłopiec (6-12 lat)

pexels-photo-57788Chłopcy w tak młodym wieku  często są z modą na bakier. Warto jednak wzmacniać w nich poczucie, że każdy dżentelmen, powinien dobrze się prezentować i wykazywać samodzielnością. W tym celu można obdarować malucha saszetką, ucząc go tym samym, że swoje ulubione rzeczy zawsze może nosić przy sobie, jak „duży chłopiec”. Saszetka to dobry pomysł na wyeliminowanie u najmłodszych nawyku upychania wszystkich ważnych rzeczy po kieszeniach. Przy okazji młody człowiek poczuje się „dorosło” i zyska niebanalny prezent, który będzie funkcjonalny i przydatny przez wiele miesięcy (a może nawet lat).

saszetka

Fot. Saszetka skórzana

Nastolatek (13-19 lat)

Człowiek w wieku nastoletnim zwykle ma już bardzo konkretny pomysł na swój wygląd, wyrobiony gust i boy-524512_640wie, co lubi robić w czasie wolnym. Jednym zdaniem, trudno zyskać jego aprobatę, obdarowując go przypadkowym prezentem. Zamiast jednak kupować mu kolejny, nowy gadżet elektroniczny lub bluzę aktualnie ulubionego zespołu, rozważmy podarowanie młodemu człowiekowi prezentu dobrego jakościowo, odpornego na zmieniające się trendy (czasem nawet kilka razy w roku!), który będzie mógł towarzyszyć mu znacznie dłużej niż jeden sezon. Co zyskamy, kupując taki prezent? Być może nic, bo nasz podarunek nie spodoba się nastolatkowi. Jednak jeśli okaże się przydatny, pokażemy mu, że naprawdę dobre rzeczy, to te, które są trwałe i piękne, i że warto budować swój styl indywidualnie, a nie poddawać się momentami bardzo bezmyślnemu kupowaniu tego, co na dany sezon obmyślą dla nas sklepy sieciowe. Co może okazać się atrakcyjne, dla nastolatka?

Skórzana torba młodzieżowa w stylu vintage

To przedmiot trwały, funkcjonalny i atrakcyjny pod względem wizualnym, niezależnie od tymczasowych trendów, ponieważ odwołuje się do estetyki vintage ? ponadczasowej i lubianej. Torba młodzieżowa wykonana z najwyższej jakości skóry i stylowo wykończona, to dodatek, który z dumą może nosić każdy młody człowiek, budując w ten sposób swój indywidualny styl.

torbaFot. Skórzana torba młodzieżowa

c.d.n.