Jak nosić skórzane torebki?

pexels-photoWiele kobiet uwielbia skórzane torebki. Co zrobić, by te nie tylko pełniły funkcję niezbędnego dodatku, ale też dodawały pewności siebie? Poniżej przedstawiamy kilka zasad, które pomogą wybrać torebkę idealną do różnych typów sylwetki, a także ukryć ewentualne mankamenty figury.

1. Filigranowe kobietki

Szczupłe kobiety o niskim wzroście powinny unikać wielkich toreb w stylu worków. Natomiast niewielka torebka na długim pasku optycznie wydłuży sylwetkę i doskonale podkreśli atuty tego typu figury ? jej lekkość i delikatność.

tds11_004f

Fot. Nieduża skórzana torebka na długim pasku

2. Urodzone modelki

Wiele osób jest zdania, że wysokie i szczupłe kobiety dobrze wyglądają we wszystkim. Prawda jest taka, że bardzo wysokie panie mogą śmiało pozwolić sobie zarówno na skórzane torby „oversize”, jak i na eleganckie, duże kopertówki lub teczki noszone w rękach, ale raczej powinny unikać podłużnych torebek, na długich paskach.

tsd10_1aa

Fot. Teczka damska

3. Kobiety o pełnych kształtach

Panie, które posiadają kilka zbędnych kilogramów, nie powinny chować się za ogromnymi torbami-workami. Niekorzystnie będą wyglądały także z bardzo małymi torebkami. Kobiety o tego typu figurze doskonale wyglądają za to z torebkami opierającymi się na wysokości talii. Mile widziane są również mocne akcenty w kolorach, wzorach czy wykończeniu.

26tdw_1-1

Fot. Damska teczka z paskiem

4. Dziewczyny z sąsiedztwa

Kobiety, które cieszą się proporcjonalną sylwetką, ich waga nie jest ani zbyt duża, ani za mała, a wzrost średni, mogą pozwolić sobie zarówno na torebki na długim pasku, jak i na średniej wielkości torebki noszone w ręce.

torebki_skorzane_tds11_001e

Fot. Skórzana damska torebka

Przy wyborze skórzanej torebki, warto też brać pod uwagę mankamenty sylwetki. Sprytnie dobrany dodatek pomoże przyciągnąć wzrok do części ciała, które chętnie eksponujemy i przywróci proporcje sylwetki. Przyjrzymy się bliżej tym sztuczkom:

1. Szerokie ramiona

Panie o dużych ramionach powinny uważać na malutkie torebki, ponieważ te podkreślą masywną „górę”. Idealnie wyglądają za to z torebkami noszonymi w rękach, na wysokości bioder.

2. Szerokie biodra

Panie o obfitych biodrach i masywnych nogach powinny unikać toreb kończących się właśnie na linii bioder, bowiem takie zestawienie optycznie dodatkowo powiększy dolne partie sylwetki. Dobrym rozwiązaniem jest noszenie skórzanych torebek na wysokości łokcia, co przywraca proporcje figury.

3. Brak wcięcia w talii

Kobiety, które nie posiadają wyraźnego wcięcia w talii, najkorzystniej wyglądają z torebkami noszonymi ukośnie, kończącymi się nad biodrami.

Wygląd to nie wszystko

Niezależnie od typu sylwetki czy mankamentów figury, panie nosząc torebki powinny kierować się przede wszystkim swoim zdrowiem i wygodą. Niesienie ze sobą pękające w szwach torby (w rękach czy na ramionach) nie tylko wygląda niekorzystnie, ale też może wywołać poważne problemy z układem ruchowym. Dlatego przy pakowaniu torby lepiej kierować się zasadą: mniej, znaczy lepiej.