Biżuteria srebrna – poznaj jej niezwykłe właściwości

srebrna biżuteriaWłaściwości biżuterii

Czy to prawda, że biżuteria srebrna może posiadać niezwykłe właściwości? Niektórzy wierzą, że oprócz funkcji ozdobnej posiada ona magiczne właściwości, a przy jej wyborze kierują się własnymi preferencjami dotyczącymi ulubionych metali i kamieni szlachetnych.

Biżuterię srebrną można dobrać pod względem kształtu twarzy czy typu urody, (więcej na ten temat w artykule: Jak wybrać biżuterię idealnie pasującą do typu urody oraz kształtu twarzy?).

Biżuteria srebrna – niezwykłe właściwości kamieni szlachetnych a fakty

Ludzie od wieków przypisywali różnym przedmiotom i substancjom niezwykłe moce. Niektóre z nich, np. antybakteryjne właściwości srebra, są potwierdzone naukowo (więcej o srebrze można przeczytać w artykule: Srebro i właściwości lecznicze). Inne teorie, takie jak moce kamieni szlachetnych, należy traktować z dużą dawką dystansu, albo nawet przymrużenia oka. Ale co stoi na przeszkodzie, by wybierać biżuterię, która jest nie tylko piękna, ale może też pozytywnie wpływać na nasze zdrowie czy nastrój? Przyjrzyjmy się niezwykłym właściwością kamieni szlachetnych:

Turkus w biżuterii

Pobudza kreatywność i pozytywnie wpływa na komunikację, tym samym to idealny kamień dla osób pracujących kreatywnie, a także będących w ciągłym kontakcie z innymi osobami. Turkus dobrze działa też na pracę serca i płuc oraz zdrowie psychiczne.

srebrna biżuteria z turkusem

Fot. Srebrna zawieszka z turkusem

Biżuteria srebrna z koralem

Ciemnoczerwony koral idealnie nadaje się dla osób cierpiących na przewlekłe zmęczenie, bowiem dodaje energii. Pomaga również w leczeniu zaburzeń miesiączkowych, anemii czy dolegliwości układu krwionośnego.

pierścionek z koralem

Fot. Srebrny pierścionek z koralem

Kwarc i jego właściwości

Niezwykłe właściwości kwarcu zależą od konkretnego typu tego szlachetnego kamienia:

kwarc czerwony dodaje pewności siebie, optymizmu i energii życiowej. Wg. medycyny niekonwencjonalnej, ma zbawienny wpływ na układ krążenia, a także redukuje bóle w górnym odcinku kręgosłupa oraz pomaga w walce z depresją.

kwarc niebieski ułatwia radzenie sobie ze stresem, uspokaja, łagodzi obawy depresji. Podobnie jak kwarc czerwony, pomaga w walce z bólami kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wspomaga leczenie układu oddechowego.

kwarc różowy idealny dla tych, którzy mają problemy z odczytywaniem emocji i intencji innych osób, a także bojących się zaufać. Nazywany jest „kamieniem miłości”, bowiem otwiera na uczucia: zarówno do siebie samego, jak i do innych. Dodatkowo poprawia pamięć i zwiększa płodność.

kwarc zielony pomaga zachować równowagę między światem pragnień a realnym życiem, pozwala racjonalnie spojrzeć na swoje możliwości. Przyspiesza regeneracje organizmu po chorobach, wspomaga pracę układu odpornościowego.

pierścionek z kwarcem

Fot. Srebrny pierścionek z anielskim kwarcem

Biżuteria srebrna z bursztynem

Bywa traktowany jak talizman podobno przynosi szczęście i powodzenie. Posiada też szereg właściwości zdrowotnych: uśmierza bóle reumatyczne, bóle gardła, przyspiesza gojenie ran.

srebrna biżuteria z bursztynem

Fot. Srebrny wisiorek z bursztynem

Kryształ górski

Posiada szerokie spektrum właściwości oczyszczających: oczyszcza ciało, umysł, złą energię, także tę pochodzącą od ludzi, neutralizuje szkodliwe promieniowanie. Ma pomagać w leczeniu nowotworów, pozytywnie wpływa na cerę i pracę mózgu.

srebrna biżuteria z kryształem

Fot. Srebrna bransoletka na nogę  z kryształkami Swarovskiego

Nawet jeśli przypisywane szlachetnym kamieniom właściwości są bezpodstawne, ich działanie może być realne. Jak to możliwe? Jeśli uwierzymy w ich moce, istnieje spora szansa, że doświadczymy zjawiska tzw. samospełniającej się przepowiedni. Jak to działa? Np. jeśli wybierzemy kamień, który ma poprawić nam nastrój, możemy pozytywniej nastawić się do życia, wierząc w działanie kamienia i faktycznie mieć lepszy humor. Dopóki nie zastępujemy wizyt u lekarza i konwencjonalnego leczenia kamieniami, te naprawdę mogą wnieść wiele dobrego w nasze życie ? nawet jeśli będzie to „tylko” więcej piękna na co dzień.