Jak wybrać biżuterię do typu urody oraz kształtu twarzy?

biżuteria Biżuteria a typ urody. Odpowiednio dobrana biżuteria podkreśli Twoje piękno, doda Ci pewności siebie, a także dopełnieni stylizację. Pamiętaj jednak, że słowo-klucz, to odpowiednio dobrana biżuteria. Odpowiednio, czyli jak? O tym w poniższym artykule.

Biżuteria a typ urody

Zarówno w doborze garderoby, makijażu jak i biżuterii właśnie, warto znać swój typ urody. Prostym, a jednocześnie bardzo pomocnym podziałem, jest ten porównujący nasz wygląd do czterech pór roku:

Biżuteria a typ urody – Pani Wiosna

Cechuje ją ciepła karnacja, często ozdobiona piegami. W tym typie charakterystyczna jest też jasna oprawa oczu i włosy w odcieniach jasnego rudego lub brązu albo ciemnego blondu.

biżuteria a typ urody pani wiosna

Jaka biżuteria dla tego typu urody?

Wiosna pięknie wygląda w biżuterii z perłami w kolorze ecru, bursztynami, koralami w klasycznym, czerwono-pomarańczowym kolorze czy szampańskimi cyrkoniami. Metale szlachetne najbardziej pasujące do Pani wiosny to złoto, białe złoto i srebro.biżuteria - kolczyki

Fot. Srebrne kolczyki z cyrkonami

Biżuteria a typ urody – Pani Lato

Mimo tego, że lato kojarzy nam się z gorącem, ten typ urody określany jest mianem chłodnego. Karnacja Pani Lato jest szarawa, oczy w kolorze niebieskim, szarym czy brązowym. Włosy charakterystyczne dla tego typu to ciemny brąz lub blond w zimnych tonacjach.

pani lato

Jaka biżuteria dla tego typu urody?

Pani Lato może wybierać pośród dwóch wariantów biżuterii: harmonijnej i kontrastowej. Harmonijna biżuteria to taka, która wpisuje się w typ urody. Zaliczają się do niej precjoza wykonane ze srebra, platyny czy białego złota, ozdobione perłami, szafirami, opalami, a także kryształami w odcieniach bieli czy błękitu. Biżuteria kontrastowa jest wykonana z ametystów, onyksów czy agatu.bransoletka z cyrkoniami

Fot. Srebrna bransoletka z kryształami Swarovskiego

Biżuteria a typ urody – Pani Jesień

Ten typ urody całkowicie wpisuje się w swoją porę roku. Kobieta-Jesień posiada śniadą lub mleczną cerę, często uzupełnioną o piękne, wyraźne piegi. Zwykle zachwyca burzą rudych, niemal marchewkowych loków, albo pięknych, kasztanowych włosów. Oczy ma w kolorze zieleni lub brązu.

pani jesień

Jaka biżuteria dla tego typu urody?

Do Jesieni pasują bursztyny i korale, a idealne metale szlachetne to złoto lub miedź.

srebrne kolczyki

Fot. Srebrne kolczyki z koralami

Biżuteria a typ urody – Pani Zima

Klasyczna Pani zima ma cerę jasną, wręcz śnieżnobiałą, albo odwrotnie ? bardzo śniadą. Oczy niebieskie albo ciemnobrązowe ? niemal czarne i bardzo ciemne włosy.

biżuteria a typ twarzy pani zima

Jaka biżuteria dla tego typu urody?

Urodę Pani Zimy najlepiej podkreślają kryształy, ametysty i białe perły. Z kolei metale, które powinna wybierać Zima, to srebro, platyna i białe złoto.

biżuteria a typ twarzy

Fot. Srebrny naszyjnik

Biżuteria a typ urody, dobierz biżuterię do kształtu twarzy

Tak jak wyróżniamy różne rodzaje sylwetek, które determinują wybór odpowiednich fasonów ubrań czy dodatków, tak kształt twarzy powinien wpływać na wybór kolczyków. Sprawdź jaki rodzaj biżuterii pasuje do Twojego typu twarzy:

Twarz okrągła

Jeśli Twoja twarz ma dziewczęcy, okrągły kształt, pasują do Ciebie podłużne kolczyki o dowolnych kształtach (łezki, trójkąty, owale). Ten rodzaj biżuterii wysmukli Twoją buzię.

biżuteria a typ twarzy

Twarz owalna

Panie o twarzy owalnej mają pełną dowolność w doborze kolczyków, pasują do nich te okrągłe i kanciaste, małe i duże, długie i krótkie.

biżuteria a typ twarzy

Twarz kwadratowa

Kobiety o tym typie twarzy śmiało mogą nosić subtelne, ultra kobiece, okrągłe kolczyki (także w wersji długiej), które złagodzą rysy twarzy.

biżuteria a typ twarzy

Twarz pociągła

Kobiety o twarzy pociągłej najpiękniej prezentują się w kolczykach „przylegających” do ucha, np. w sztyftach lub w niewielkich kolczykach (do 4 cm) w kształcie innym niż podłużny.

biżuteria a typ twarzy

Biżuteria a Ty

Niezależnie od tego jakim typem urody jesteś i jaki kształt ma Twoja twarz, kolczyki powinny pasować przede wszystkim do Ciebie: do Twojego stylu, preferencji i gustu. Warto oczywiście mieć na uwadze wskazówki, które mogą podkreślić Twoją urodę, ale nawet najpiękniejsze, najdroższe i najlepiej dopasowane precjoza nie dodadzą Ci pewności siebie ani blasku, jeśli będziesz je nosiła wbrew swojemu poczuciu estetyki.

One Response to Jak wybrać biżuterię do typu urody oraz kształtu twarzy?